Jak założyć firmę copywriterską?

Wbrew pozorom zakładanie firmy nie jest niczym trudnym. Wystarczy wypełnić kilka papierków, wybrać rodzaj opodatkowania i stawkę ZUS i już formalnie można działać. Zanim jednak założysz własną działalność gospodarczą powinieneś  dobrze zastanowić się i przygotować.

Miejsce pracy
Zanim zabierzesz się do zarejestrowania swojej firmy, przygotuj sobie miejsce pracy. W przypadku jednoosobowej działalności jaką może być firma copywriterska wystarczy pokój w domu, ale niekiedy konieczne bywa biuro. Musisz więc rozejrzeć się wokoło i poszukać odpowiedniego lokum dla siebie i swoich pracowników. Najlepiej nie porywać się od razu na największe biuro w wielkim apartamentowcu w Warszawie. W moim przypadku na początek wystarczyło biurko w mieszkaniu.

Sprzęt
Copywriter nie obejdzie się bez komputera i dostępu do sieci. To oczywiście najważniejsze narzędzia jego pracy i najlepiej jeśli są najlepszej jakości. Niestety bywa tak, że zamiast  wypasionego laptopa mamy do dyspozycji nieco zdezelowany komputer stacjonarny. Sprawę sprzętu można rozwiązać na dwa sposoby: zainwestować na początku w dobry sprzęt, albo poczekać na zyski i wtedy zakupić sprzęt doskonałej jakości.

Oprogramowanie
Przede wszystkim musi być legalne. Nie ma co bawić się w dema i kopiowane nie wiadomo skąd programy. Trzeba pamiętać, że może przytrafić się kontrola, a wraz z nią spore problemy związane z naruszeniem praw autorskich. W przypadku copywritingu wiele przydatnych programów można zakupić za kwotę do 200 zł. Nie warto zatem ryzykować sprawy sądowej i wysokich kar.

A teraz do doradcy
Zanim złożysz wniosek w Urzędzie Miasta warto skierować swoje kroki do doradcy podatkowego. Rozmowa z osobą znającą przepisy podatkowe pozwoli na wybór najlepszego z możliwych rozwiązań podatkowych dla Ciebie i Twojej firmy. Poza tym doradcy bardzo często podpowiadają również skąd wziąć pieniądze na początek swojej działalności.

I do Urzędu
Kiedy już wszystko masz dopięte na ostatni guzik możesz wybrać się do urzędu, gdzie wystarczy wypełnić druk CIDG i w przeciągu dwóch tygodni być właścicielem swojej własnej firmy.

Leave us a Message