program antyplagiatowy

Plagiarisma.net – program antyplagiatowy

Plagiarisma.net to jeden z moich ulubionych programów antyplagiatowych, z którego korzystam niemal od samego początku swojej działalności. Jest prosty, darmowy i w miarę skuteczny, choć ostatnio pojawiły się pewne usterki w jego działaniu, ale o tym później. Wykorzystuję go na kilka sposobów i w każdym z nich sprawdza się doskonale.

Kilka słów o Plagiarisma.net

Plagiarisma.net to bardzo prosty program, z którego może korzystać właściwie każdy. Po otworzeniu strony pojawiają się dwa okna. Jedno duże, do którego można wkleić tekst oraz drugie, gdzie wkleja się link do sprawdzanej strony internetowej. Następnie wystarczy kliknąć w przycisk poniżej aby oprogramowanie zaczęło przeszukiwać Internet w poszukiwaniu pierwowzoru sprawdzanego tekstu. W wersji najprostszej – czyli bez założenia darmowego konta, serwis sprawdza tekst za pomocą przeglądarki BING. Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu tekst może być sprawdzany również przez wyszukiwarkę Google. W przypadku copywriterów znacznie wygodniejsza jest druga opcja.

Po przeanalizowaniu tekstu przez oprogramowanie, pojawia się trzecie okienko z listą fragmentów sprawdzanego tekstu oraz linkami umożliwiającymi odwiedzenie stron, na których znajdują się podobne treści.

Powyżej tego okna znajduje się krótka informacja dotycząca ilości fraz powtarzających się w sieci. Jest to informacja procentowa.

UWAGA! Od pewnego czasu Plagiarisma.net wskazuje, że wszystkie teksty mają 0% powtarzających się fraz/zdań, dlatego należy kliknąć w linki pojawiające się poniżej, aby sprawdzić, czy na pewno tak jest.

Plagiarisma.net – wady i ograniczenia

Jak każdy program, także Plagiarisma ma swoje wady i ograniczenia. Obecnie największą wadą tego oprogramowania jest, opisywany wcześniej, problem z oznaczeniem unikalności tekstu. Niemniej jednak można ten defekt ominąć. Sporym ograniczeniem jest również fakt, że Plagiarisma pozwala tylko 10 krotnie sprawdzić tekst w ciągu dnia – nawet zarejestrowanym użytkownikom. Jeśli potrzebny jest częstszy dostęp do programu antyplagiatowego można wybrać wersję płatną lub poszukać innego, podobnego oprogramowania.

Do czego przydaje się Plagiarisma.net copywriterowi?

Obecnie w zleceniach często pojawia się informacja, że tekst ma być „unikalny”. Oznacza to tyle, że w sieci nie powinien znajdować się identyczna lub prawie identyczna treść. Niestety codziennie powstają miliony tekstów, które choć w części powtarzają się. Dlatego też warto sprawdzać ostateczny tekst przed wysłaniem go do klienta.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dość często mam problem z unikalnością treści, ponieważ zapamiętuję to, co czytam. Zdarza się więc, że zupełnie nieświadomie piszę kolejne zdania niemal w 100% zgodne z tym, co wcześniej czytałam. Plagiarisma pomaga mi je wykluczyć i zmienić w taki sposób, aby  tekst uznano za całkowicie unikalny.

Plagiarisma.net – pomoc w publikowaniu treści reklamowych i sponsorowanych

Plagiarisma.net to także wspaniałe narzędzie dla osób zajmujących się prowadzeniem stron internetowych lub reklamą w sieci. Dzięki niej można sprawdzić czy tekst przysłany przez Agencję Marketingową lub Biuro Prasowe jest unikalny, czy to po prostu notka, którą otrzymały dziesiątki portali internetowych. Google premiuje strony z treściami unikalnymi, więc publikowanie dużej ilości treści, które powtarzają się w podobnych serwisach internetowych nie jest najlepszym pomysłem na prowadzenie własnej strony. Dlatego też warto sprawdzić jak wiele portali opublikowało otrzymany tekst. W razie dużej ilości powtarzających się publikacji można nie udostępniać otrzymanej treści lub ją zmienić, w taki sposób, by jej unikalność wzrosła.

Plagiarisma.net – pozyskiwanie adresów serwisów publikujących treści sponsorowane

Plagiarismę można wykorzystać również do poszukiwań adresów stron, które publikują treści artykułów  sponsorowanych. O ile właścicielowi strony nie zależy, aby tekst był publikowany w wielu miejscach w identycznej formie, o tyle w przypadku biur prasowych jest zupełnie inaczej. Sprawdzając w Plagiarismie jedną notkę prasową można znaleźć kilka do kilkunastu serwisów, które publikują wybrane informacje przesyłane im przez biura prasowe. Tworząc listę adresów tych stron można z nimi nawiązać owocną współpracę.

Jak widzisz prosta i dość stara Plagiarisma.net może być programem bardzo pomocnym. Nawet podstawowa wersja tego programu umożliwia wykorzystanie go do wielu różnych działań. Copywriter może sprawdzić unikalność napisanej przez siebie treści. Właściciel, administrator czy redaktor serwisu unikalność tekstu, jaki otrzymuje od Agencji czy Biur Prasowych. Natomiast te ostatnie na podstawie Plagiarismy mogą tworzyć swoją listę mailingową, która pozwoli im na skuteczniejszą reklamę.

Posted in Teksty z synonimami and tagged , .