szablon pisania tekstów

5 powodów, dla których warto wykorzystać szablon tekstów

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z pisaniem artykułów na potrzeby Internetu nie do końca orientuje się w tym, jak powinien on wyglądać. Często piszą teksty na wyczucie, ale niestety to nie zawsze jest najlepszym wyjściem. Ja także zaczynałam w ten sposób, stąd wiem, że czasami zamiast uczyć się na własnych błędach lepiej wykorzystać już gotowe rozwiązanie jakim jest uniwersalny szablon tekstów internetowych. Zobacz dlaczego warto z niego korzystać.

  1. Prostota użycia – schemat pisania tekstów internetowych jest bardzo prosty. Wystarczy go wypełnić i powstaje artykuł, który zainteresuje czytelnika.
  2. Uniwersalność – schemat można wykorzystać do pisanie różnego rodzaju tekstów. Korzystając z niego można napisać zarówno prostego precla, wpis blogowy jak i artykuł sponsorowany.
  3. Tekst dla czytelnika – odpowiednie uzupełnienie wszystkich pól szablonu sprawia, że internauta chętnie zmienia się w czytelnika.
  4. Tekst pisany pod SEO – boty Google lubią artykuły o odpowiedniej budowie. Artykuł pisany zgodnie ze schematem jest przyjazny także dla nich. Dzięki powtarzaniu fraz kluczowych i umiejętnemu rozmieszczeniu ich w treści nie tylko ludzie ale również boty chętnie odwiedzają stronę, gdzie tekst został umieszczony.
  5. Popularność tekstu/strony rośnie – artykuły pisane zgodnie ze schematem są chętnie czytane i szybko indeksowane w wyszukiwarkach, dzięki czemu zyskują popularność, co prowadzi do wzrostu ilości odwiedzin strony.

 

Początkującym copywriterom wydaje się, że należy łamać schematy i podbijać świat innowacyjnym podejściem do pisania. Niestety nie zawsze to się udaje. Dzisiejsi internauci szukają interesujących tytułów, ciekawych leadów i schematycznej budowy tekstu, aby łatwo można było zapoznać się z ich zawartością.

Schematyczna budowa tekstu to nic złego. Jeśli chcesz pisać artykuły, które są chętnie czytane korzystaj z szablonów, ale wypełniaj je cudowną i niepowtarzalną treścią. Takie połączenie sprawi, że czytelnicy będą często wracali na stronę, gdzie publikujesz swoje artykuły.

Posted in Teksty z synonimami.

4 Comments

  1. Oooo, muszę się temu szczegółowo przyjrzeć, niedawno wróciłam do blogowania i pewnie mi się przyda 🙂 Przyznam, że nigdy o tym nie słyszałam.

    • Szablon stworzyłam na podstawie swoich doświadczeń copywriterskich. Z tego, co obserwuję najpopularniejsze treści są pisane właśnie w taki sposób. Stosowanie szablonu sprawia, że teksty chętniej czytane 🙂

Comments are closed.