wpis blogowy

Doskonały wpis blogowy – co trzeba wiedzieć

Blogerzy zakładają swoje strony z różnych powodów. Jedni chcą prowadzić wirtualny pamiętnik, innym marzy się sława, a jeszcze inni chcą stworzyć lub promować swój biznes za pomocą tego narzędzia. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu powstała strona internetowa, trzeba dbać o to, aby każdy wpis blogowy był wysokiej jakości. Co to oznacza?

Wpis blogowy – treść

Wpisy blogowe muszą zawierać odpowiednią treść. Tutaj autor ma całkowitą dowolność. Powinien pisać o tym, co mu w duszy gra, albo mieć ściśle zaplanowane tematy, które pozwolą mu promować swoją markę.

Wpis blogowy – technicznie

Teksty publikowane na blogu powinny być napisane ciekawie, ale to nie wszystko. Bardzo ważne jest również dostosowanie wpisu do aktualnych potrzeb Internetu. Wielu internautów jest bardzo leniwymi czytelnikami – podobnie jak ja 🙂 (pisałam o tym TUTAJ), i nie mają ochoty czytać długich treści trudnych do zrozumienia. Wielu użytkowników sieci szuka interesujących tytułów i ciekawych leadów, a treść wpisu czyta po łebkach. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniego szablonu tekstu, aby czytelnik nie uciekł po przeczytaniu kilku zdań, ale pozostał na stronie nieco dłużej.

Wpis blogowy – SEO

Pod tajemniczym słowem SEO kryje się wiele różnych działań mających na celu wypozycjonowanie bloga. Dzięki drobnym zabiegom ukrytym we wpisach wyszukiwarki znacznie szybciej je indeksują. Znalezienie się wysoko na liście wyszukań sprawia, że internauci chętniej szukając informacji zaglądają na promowanego bloga.

Wpis blogowy – promocja

To kolejny ważny element budowania swojej strony. To, że napiszesz super wpis blogowy, z interesującym tytułem i doskonałą treścią nie oznacza, że twój blog będzie hitem sieci. Szczerze mówiąc to bardzo wiele blogów, które są znane, swoją jakością nie powalają a blogi, na które zagląda niewielu czytelników są doskonale prowadzone. Aby blog był popularny trzeba o nim mówić i to jak najwięcej. Warto o tym pamiętać.

Prowadzenie bloga to wspaniała przygoda, ale nie zawsze łatwa i udana. Jeśli chcesz, aby Twoja strona była chętnie odwiedzana i miała stałych czytelników musisz o to zadbać samodzielnie.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o pisaniu wpisów blogowych zapraszam Cię do udziału w kursie „Super wpis blogowy w 10 dni”.

Posted in Teksty z synonimami.

2 Comments

  1. Super wpis! Naprawdę bardzo wartościowy. Pisanie artykułów wbrew pozorom nie jest wcale takie prostem. Warto więc mieć na uwadze to na co zwracasz uwagę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.