Programy, które pomogą pisać synonimy?

Zanim zaczniesz pisać teksty z synonimami trzeba zebrać konieczne do tego narzędzia. Oczywiście na pierwsze spotkanie z tego typu tekstami nie warto kupować licencji na programy do pisania synonimów, można zacząć od bezpłatnych programów znajdujących się w sieci.

SB-4  Edytor
Na pierwszy rzut można ściągnąć demo programu SB-4 Edytor. Dzięki niemu początki pisania, tych dość skomplikowanych, tekstów okazują się znacznie łatwiejsze. Sam program jest dość łatwy w obsłudze, ale w formie demo ma niestety spore ograniczenia. Kiedy postanowisz pisać teksty z synonimami warto zakupić licencję na to oprogramowanie. Dla copywritera szczególnie interesujące są pokaźny słownik z synonimami, który można samodzielnie powiększać oraz opcja sprawdzania tekstów, a dokładniej rozmieszczenia nawiasów.

Seoleniviec
To mój ulubiony program do pisania synonimów. Niestety zdarza mu się zawieszać z niewiadomych przyczyn, ale za to jest, moim zdaniem, znacznie wygodniejszy w obsłudze. Jeśli korzystałeś wcześniej z SB-4 Edytora na początku możesz mieć problem z przestawieniem się na korzystanie z seolenivca. Oczywiście zanim kupisz licencję na oprogramowanie dobrze jest je sprawdzić w wersji demo. Dla mnie jako copywritera najważniejsze w tym programie są duży słownik synonimów, który można w prosty sposób powiększać i dostosować do własnych potrzeb. Niestety oprogramowanie nie posiada możliwości sprawdzania tekstów pod względem rozmieszczenia nawiasów.

Dlatego też jeśli masz zamiar zając się pisaniem synonimów na poważnie najlepszym wyjściem jest zakupienie obu powyższych programów, ponieważ choć konkurencyjne doskonale się uzupełniają – przynajmniej moim zdaniem.

Dobra mieszarka
Aby tekst z synonimami można było sprawdzić konieczna jest dobra mieszarka. Zarówno SB-4 Edytor jak i Seoleniviec posiadają taką aplikację. Jednakże ja najczęściej wykorzystuję bezpłatną mieszarkę Blackpress. Pozwala ona na dokładne przeliczenie znaków w powstającym tekście, sprawdza ortografię tekstu oraz buntuje się, jeśli nawiasy są źle umieszczone (wtedy przydaje się SB-4 Edytor, jako narzędzie sprawdzające).

Pisząc teksty z synonimami warto także zwrócić uwagę jak mieszarka liczy znaki, aby zleceniodawca nie miał obiekcji w tej kwestii. Z moich obserwacji wynika bowiem, że seoleniviec do ilości znaków poza spacjami wlicza również nawiasy, co wyraźnie zwiększa ilość znaków, natomiast Blackpress nawiasy pomija.

Posted in Copywriting, Teksty z synonimami and tagged , , , , .