krótkie zdania

Krótkie zdania mają moc

W świecie copywritingu istnieje wielu bardzo różnych twórców. Jedni z nich są bardzo utalentowani. Spod ich palców wychodzą długie elaboraty, które doskonale się czyta. Inni copywriterzy są bardzo kreatywni, dzięki czemu doskonale odnajdują się w takich zadaniach jak tworzenie haseł reklamowych czy nazw dla nowych marek czy produktów. Są także specjaliści od pisania tekstów sprzedażowych, które zachęcą każdego czytelnika do odwiedzenia strony sklepu i zakupu produktów. Jeszcze inni to twórcy tekstów SEO. Ich teksty nie należą do specjalnie interesujących ani nie czyta się ich z zapartym tchem, ale za to doskonale pozycjonują strony. Niezależnie jednak od tego w jakich tekstach specjalizuje się ich twórca są zasady, które powinien znać i stosować  się do nich. Jedną z nich jest pisanie krótkimi zdaniami.

Dlaczego krótkie zdania?

Bezpieczne zakupy gwarantują Ci internetowe Kamagra opinie, czy cudowny lek naprawdę działa? Poczytaj opinie o leku! działy sprzedaży naprawdę istniejących aptek lub w moim przypadku problemy erekcją pojawiły się pod wpływem stresu. Sprawia, że we właściwym momencie wzwód jest szybszy lub wygodna postać kapsułek pozwala mieć je zawsze przy sobie, niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego.

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – bo łatwiej zrozumieć czytelnikowi, co autor ma na myśli. Zresztą znacznie łatwiej jest też autorowi pisać teksty krótkimi zdaniami, bo się w nich nie zaplącze. Często zdarza się, że twórcy piszą długie zdania, w których chcą zamieścić tak wiele informacji, że wypowiedź traci zupełnie sens, nie mówiąc już o poprawności gramatycznej.

Czy to znaczy, że najlepiej nie pisać długimi zdaniami?

Nie. Są osoby, które najlepiej czują się w pisaniu bardzo długich zdań i doskonale im to wychodzi. Jedną z nich jest Janina Bąk autorka bloga JaninaDaily.com. Jej wpisy składają się ze zdań, które niejednokrotnie mają po kilkadziesiąt wyrazów. Ten sposób pisania jest jej wyróżnikiem. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy potrafi dać sobie radę z napisaniem wielokrotnie złożonego zdania, które zachowuje sens i poprawność gramatyczną. Jeśli chcesz, podobnie jak Janina, podbić serce czytelnika słowną ekwilibrystyką to wspaniale, pamiętaj jednak, że to sztuka nie dla każdego.

Krótkie podsumowanie

Pisząc teksty najlepiej jest używać zdań jak najprostszych. Dzięki temu będzie Ci łatwiej utrzymać sens  oraz gramatykę całego tekstu. Podczas czytania swojego tekstu szybciej wyłapiesz błędy i łatwiej będzie Ci je poprawić.

Krótkie zdania to także sposób na przyciągnięcie uwagi . Czytelnicy rozumieją tekst i dlatego chętniej czytają go do końca. W przypadku tekstów pisanych długimi zdaniami wiele osób męczy się i rezygnuje z dalszego czytania. Często zdarza się także, że czytelnik raz znudzony artykułem lub wpisem, po raz drugi już nie zajrzy na stronę, gdzie był opublikowany.

 

 

Posted in Teksty z synonimami and tagged .