opisy produktów

Opisy produktów – kilka ważnych informacji

Robisz zakupy w sklepach internetowych? Pewnie tak. Pomyśl więc, na co zwracasz uwagę wybierając przedmiot, który chcesz kupić? Pewnie patrzysz na zdjęcia produktu, który chcesz kupić. A potem przeglądasz jego opis, aby poznać szczegóły związane z konkretnym artykułem.  Dziś powiem Ci, co warto wiedzieć o opisach produktów.

Opisy produktów – informacja dla klienta

Zakupy w sieci można uznać za kupowanie w ciemno. Wprawdzie widzimy produkty na zdjęciach i możemy przeczytać ich opisy, ale nie możemy ich dotknąć czy przymierzyć. Dlatego, by sprzedać produkt trzeba dać klientowi coś w zamian.  Aby zachęcić klienta do zakupu – najlepiej pokazać mu produkt  na ładnej fotografii, oraz udzielić mu jak najdokładniejszych informacji o sprzedawanym przedmiocie – dodając odpowiedni opis.  Opisy produktów powinny szczegółowo informować o ich cechach. Zazwyczaj pisane są w pozytywnym świetle, aczkolwiek warto zaznaczać również wady produktów. Jeśli na przykład piszesz o owczej wełnie, która świetnie nadaje się na sweter, możesz dodać, że osoby o delikatnej skórze mogą odczuwać delikatne gryzienie.

Opisy produktów – informacja dla wyszukiwarek

Opisy produktów to także doskonały sposób informowania o sklepie botów wyszukiwarek. W opisach produktów można umieścić frazy kluczowe, które w przyszłości będą kierowały klientów wprost do sklepu. Pisząc opisy produktów należy zadbać, aby znalazły się w nich najważniejsze frazy, ale nie można z nimi przesadzać.

O czym pamiętać opisując produkty?

Opisy produktów powinny spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinny być unikalne. Najlepiej jeśli opisy produktów umieszczonych w sklepie nieco się od siebie różnią. Jest to trudne w przypadku sklepów, gdzie na stanie jest np. kilkadziesiąt skórzanych portfeli, niemal jednakowych, niemniej jednak warto postarać się i zrobić wszystko, by opisy różniły się od siebie.

Drugą ważną cechą jest rzetelność. Opis powinien odzwierciedlać wszystkie najważniejsze cechy sprzedawanego produktu. Jeśli to konieczne powinien zawierać również dane techniczne. Informacje dotyczące np. gatunku skóry z jakiej został wykonany portfel, jej koloru czy rodzaju nici wykorzystywanych do zszycia poszczególnych elementów mogą być przydatne dla klienta, który właśnie szuka idealnego portfela dla siebie.

Trzecim, bardzo istotnym elementem opisów są, wspomniane już wcześniej, frazy kluczowe. Są to słowa lub wyrażenia, które sprawiają, że wyszukiwarki odnajdują i pozycjonują poszczególne produkty. Dzięki temu, że w opisie portfela znajdzie się wyrażenie „skórzany portfel” albo „czarny portfel ze skóry”, Zosia, Marek czy Antek wpisując w wyszukiwarkę takie hasło trafią akurat do sklepu, w którym można kupić skórzany portfel w kolorze czarnym.

 

Posted in Copywriting and tagged .