Wieloryb – moje nowe zlecenie i bardzo ciekawy pomysł na biznes

O tym, że istnieje coś takiego jak filozofia slow life dowiedziałam się zaledwie kilka miesięcy temu. Jakoś do tej pory tematyka ta nie dotarła do mnie. Może dlatego, że większość zasad obowiązujących w tej filozofii życiowej u mnie w domu funkcjonuje na co dzień.

Mieszkam wraz z rodziną w niewielkim miasteczku, gdzie nie ma korporacji, a czas biegnie znacznie wolniej niż w kilkusettysięcznych metropoliach. Tutaj zrobienie zakupów i załatwienie urzędowych spraw trwa krócej niż w dużym mieście wizyta w galerii handlowej. Staramy się rozgraniczać czas na pracę i czas dla rodziny.  Posiłki jemy razem, a wolny czas spędzamy na spacerach i zabawach z dziećmi.

Ale przecież nie chciałam opowiadać o moim życiu, a o nowym, Wielorybim projekcie, w którym mam malutki udział.

Otóż Wieloryb to sklep, który powstał z myślą o osobach ceniących sobie życie slow oraz dbających o ekologię. Jest to miejsce,  w którym, z założenia, można sprzedać lub wymienić używane, ale jeszcze sprawne i w dobrym stanie, przedmioty. Zamiast wyrzucać sprzęty elektroniczne, odzież czy dodatki można je przynieść do Wieloryba i tam zostawić.

Z drugiej strony  osoby, które nie chcą wydawać dużych kwot ale marzy im się coś nowego w mieszkaniu lub szafie mogą w Wielorybie znaleźć coś interesującego.

Moim zdaniem Wieloryb to  interesujący pomysł na biznes i właścicielom życzę powodzenia w tym przedsięwzięciu.

A teraz o mnie w tym projekcie.

O Wielorybie dowiedziałam się całkiem niedawno, kiedy jeden z moich klientów poprosił o wsparcie w tworzeniu tekstów na stronę. Pomysł bardzo mi się spodobał i chętnie podjęłam temat. W ten sposób powstały teksty na ulotkę dla studentów, część treści umieszczonej na stronie oraz krótkie informacje dla biur prasowych. Mam nadzieję, że moje teksty okażą się skutecznym zaproszeniem dla wszystkich miłośników slow life w Poznaniu i okolicy.

P.S. Jeśli mieszkasz w Poznaniu to zajrzyj do Wieloryba i sprawdź czy rzeczywiście jest to projekt tak interesujący jak się zapowiada 🙂

Zapraszam Cię również do udziału w otwarciu sklepu 21. czerwca  od godziny 11.00. Do sklepu bardzo łatwo trafić, bo znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 54 w Poznaniu, a dla Poznaniaków – tuż przy Rynku Jeżyckim.

Więcej informacji o sklepie znajdziesz na stronie sklepu http://sklepwieloryb.pl/

Posted in Portfolio and tagged , .