Jak stworzyć portfolio copywritera? – darmowy PDF, z którego warto skorzystać

PDF „Jak stworzyć portfolio copywritera w kilka dni” można pobrać zapisując się na mój newsletter. Dziś podpowiem dlaczego warto do niego sięgnąć.

Dlaczego powstał ten ebook?

Tworząc posty, wyzwania czy ebooki staram się bazować na moich własnych doświadczeniach zawodowych. Jednym z najbardziej nieprzyjemnych było to, kiedy okazywało się, że nie mam szans na otrzymanie zlecenia, ponieważ klient chce zobaczyć moje portfolio, a ja nie bardzo mam co mu pokazać. Wraz z kolejnymi zleceniami udało mi się stworzyć portfolio, które z czasem rozwijało się i zmieniało. Teraz jednak wiem, że swoimi publikacjami mogłabym podzielić się nawet z pierwszym klientem, gdym wcześniej wiedziała, gdzie można opublikować swoje artykuły.

Ja na początku swojej drogi zawodowej straciłam kilku klientów przez to, że nie miałam portfolio. Pomyślałam więc, że mogę uchronić Ciebie przed takim nieprzyjemnym doświadczeniem i dlatego napisałam ebooka, w którym znajdują się informacje z jakich publikacji stworzyć swoje pierwsze portfolio.

Czy rzeczywiście można stworzyć portfolio w kilka dni?

Na to pytanie może być kilka różnych odpowiedzi. Niektórzy, doświadczeni copywriterzy uważają, że portfolio powstaje w wyniku pracy z klientami. W ich portfolio umieszczane są tylko najwyższej jakości treści, które powstają podczas wykonywania zleceń. Moim zdaniem mają oni rację w 100%, ale niestety takie wymarzone portfolio może powstać tylko wtedy, gdy kariera copywritera trwa od dłuższego czasu.  Co zatem z tymi, którzy dopiero zaczynają? Jeśli należysz do grupy osób, które stawiają pierwsze kroki w tym fachu nie musisz czekać na pierwsze zlecenia aby zamieścić teksty w portfolio. Możesz w kilka dni opublikować swoje artykuły na różnych stronach internetowych i z nich utworzyć portfolio. Być może nie będą one najwspanialszymi tekstami na świecie, ale wystarczą, by klient zobaczył jak piszesz.

Co znajduje się w ebooku?

W ebooku „Jak stworzyć portfolio początkującego copywritera w kilka dni”  znajdziesz informacje, gdzie możesz opublikować swoje teksty, aby móc  pokazać linki do nich swoim klientom. Niektóre z opcji, które Ci podpowiadam wymagają odczekania kilkunastu dni, aż Twoje teksty pojawią się w sieci, a w innych wypadkach już po 1-2 dniach pierwsi internauci zaczną czytać Twoje artykuły.

Jeśli jeszcze nie masz ebooka „Jak stworzyć portfolio początkującego copywritera w kilka dni” koniecznie zapisz się na newsletter i odbierz go w prezencie.

Posted in Copywriting and tagged .