wpis blogowy

Kiedy nie masz pomysłu na wpis blogowy…

Systematyczne tworzenie i publikowanie nowych treści na swoim blogu to spore wyzwanie. Niezależnie od tego czy nowy wpis pojawia się trzy razy w tygodniu czy raz na miesiąc, co pewien czas zaczyna brakować pomysłów na kolejne wpisy. Wówczas można skorzystać z bardzo uniwersalnych tematów i swojej życiowej wiedzy. Dziś kilka pomysłów na „blogowe zapychacze”.

Recenzje książek i filmów

Jeśli nie masz pomysłu na wystrzałowy wpis zawsze możesz napisać i opublikować recenzję ostatnio przeczytanej książki czy obejrzanego filmu. Luźny wpis od czasu do czasu sprawia, że blog staje się bardziej osobisty, a czytelnicy zaczynają widzieć w blogerze osobę taką samą jak oni. Jeśli do tego zgadzają się z Twoją recenzją lub przeciwnie, masz szanse na ciekawą dyskusję pod wpisem.

Kilka słów o sobie

Internet to medium, które potrafi bardzo pomóc ale i bardzo zaszkodzić. To jedna z zasad, którą trzeba mieć zawsze w głowie pisząc posty o bardziej osobistym zabarwieniu. Jeśli nie masz pomysłu na wpis merytoryczny możesz nawiązać delikatnie do swoich codziennych przeżyć. Pamiętaj jednak, żeby wpis, choć osobisty, nie mówił zbyt wiele o  życiu Twoim i Twoich najbliższych. Jeśli np. opowiadasz o przygodach swojego dziecka nie musisz koniecznie wymieniać jego imienia, adresu domowego czy wymieniać szkoły, do której uczęszcza. Chroń prywatność swoją i swoich bliskich.

Polecenia

Trzecim, uniwersalnym wpisem są polecenia. Tworząc tekst możesz polecać używane w swojej pracy narzędzia, poinformować swoich czytelników o nowościach, które warto nabyć, albo napisać o promocjach na produkty i usługi, którymi mogą być zainteresowani.

Masz swoje pomysły na uniwersalne wpisy blogowe? Podziel się nimi!

Posted in Teksty z synonimami.